AT&T Running Club

Colorado Regionals
Boulder, CO - July 18, 2015


Complete results visit Corporate Track and Field Website

Women's 3000m Team Race - PLACE 1st
Team score is the sum of the four best places in the five-year age groups
Age Group Name Time Place
W25 Sarah Gutierrez 17:53 3
W30 Jenny Turner 11:25 1
W36 Amy Gutierrez Baker 25:07 2
W58 Brenda Conanan 24:59 1
W61 Sheryl Radetsky 17:45 1
W74 Nancy Miller 28:17 1

Men's 3000m Team Race - PLACE 2nd
Team score is the sum of the five best places in the five-year age groups
Age Group Name Time Place
M36 Chris Combes 17:25 3
M37 Frank Conanan 26:45 4
M38 Michael Montez 15:32 2
M49 Kim Nguyen 13:42 2
M51 Kip Ciemniecki 19:51 3
M53 Jeff Brown 14:45 2
M55 Phil Gibbons 10:55 1
M60 Sam Radetsky 14:55 2
M69 Lou Putnam 16:47 1

Team Shot Put
Cat Name Throw Points
M35 Chris Combes 26'9.5" 441
W55 Jovette Jolicoeur 31'4.75" 695
W70 Nancy Miller 15'4.25" 573
  Team Score = two highest point totals 2nd 1268

Team Discus
Cat Name Throw Points
M35 Chris Combes 47'3" 218
W55 Jovette Jolicoeur 76'7.5" 506
W70 Nancy Miller 35'7.5" 481
  Team Score = two highest point totals 2nd 987

Team Long Jump
Cat Name Jump Points
W50 Melodie Brooks 11'8" 769
W55 Jovette Jolicoeur 12'8.5" 935
  Team Score = two highest point totals 1st 1704

Team High Jump
Cat Name Jump Points
W50 Melodie Brooks 4'1" 859
W55 Jovette Jolicoeur 3'7" 811
  Team Score = two highest point totals 2nd 1670

4 x 100 Sprint Relay - PLACE 2nd in 52.4
100m W Jacklyn Slaughter 16.0
100m M40 Joe Hehn 13.3
100m M Marcus Shute 11.4
100m M Alfonso Peterson 11.7

Individual Men's 200
200m M18+ Alfonso Peterson 23.38 2nd
200m M50+ Marcus Shute 25.10 1st
200m M50+ Tony Thurman 30.71 2nd
200m M60+ Bruce Bradley 32.39 2nd
Individual Women's 200
200m W18+ Breeanne Martin 33.77 3rd
200m W50+ Jovette Jolicoeur 31.89 1st
200m W50+ Jacklyn Slaughter 31.97 2nd

4 x 200 Relay - PLACE 2nd in 1:48.5
200m M Tony Pacheco 29.5
200m W Breeanne Martin 31.1
200m M40 Marcus Shute 25.1
200m M Alfonso Peterson 22.8

Women's 800m team Race - PLACE 2nd in 5:39.3
800m W Jenny Turner 2:25.3
800m W Jovette Jolicoeur 3:14.0

Distance Medley Relay - PLACE 2nd in 15:33.3
1200m M Ron Shranko 4:59.9
400m W Jenny Turner 1:13.7
800m M40 Bruce Bradley 2:59.2
1600m M Tony Pacheco 6:20.5

Individual Men's 400 - Cancelled
Individual Women's 400 - Cancelled

Senior's Relay - PLACE 2nd in 4:49.6
200m M60 Joe Hehn 29.8
400m M50 Tony Thurman 1:08.7
200m W50 Jacklyn Slaughter 31.9
600m M50 Phil Gibbons 1:42.6
400m M50 Marcus Shute 56.6

Master's Relay - PLACE 2nd in 8:40.9
800m M40 Ken Gibbons 3:09.8
400m M40 Ron Shranko 1:26.0
800m M40 Tony Pacheco 2:54.8
200m W40 Melodie Brooks 38.5
200m M50 Bruce Bradley 31.8

Submaster Sprint Medley Relay - PLACE 2nd in 4:39.8
200m W30 Breeanne Martin 33.5
200m M30 Alfonso Peterson 22.0
400m M30 Tony Thurman 1:12.3
800m M30 Phil Gibbons 2:32.0